x

Aby skontaktować się z nami Napisz, lub zadzwońinfo@i-elektro.pl


Profesjonalne systemy kina domowego

dom Kino Domowe z prawdziwego zdarzenia to nie tylko telewizor i glośniki. To osobne pomieszczenie w domu, zaprojektowane od samego początku i wyposażone w taki sposób, aby dostarczać jak najlepszych wrażeń podczas oglądania filmu, słuchania muzyki. Podobnie jak inne pomieszczenia relaksacyjne, takie jak basen, sauna, siłownia, pomieszczenie dla kina domowego jest projektowane właśnie dla pełnienia tej jednej określonej funkcji.
Rozwiązaniem dla posiadaczy mniejszych domów, lub mieszkań jest integracja kina domowego z systemem inteligentnego domu. Działa to wówczas w taki sposób, że za pomocą przyciśnięcia jednego przycisku na naszym panelu sterowniczym zamieniamy w mgnieniu oka nasz pokój dzienny w salę kina domowego. Opadają rolety, zapalają się wybrane światła, wysuwa się projektor, opuszcza się ekran, który przysłania telewizor, włącza się odtwarzacz Blu-Ray i uruchamia seans, a Ty możesz spokojnie się odprężyć.

Budowę systemu kina domowego zaczynamy od adaptacji pomieszczenia, w którym będziemy instalować urządzenia. W zależności od kubatury i przewidywanej ilości miejsc rozplanowujemy umiejscowienie ekranu, foteli, głośników, paneli sterowniczych. W kolejnym etapie projektujemy instalację zarówno audio/video a także elektryczną lub na życzenie Inteligentnego Domu oraz wygląd pomieszczenia. Również światło jest niezwykle istotnym elementem estetycznym dostarczającym specjalnych wrażeń podczas całego seansu. Stwarza niepowtarzalny nastrój.dom

Prawdziwe kino domowe nie może obyć się bez dużego ekranu, projektora i systemu głośników przynajmniej 5.1. Podstawowy system nagłośnienia 5.1 – to głośniki lewy i prawy przednie, głośnik centralny (DIALOGOWY), głośniki lewy i prawy tylne ( EFEKTOWE ) oraz głośnik niskotonowy (SUBWOOFER). Istnieją także systemy 6.1 i 7.1 z dodatkowymi głośnikami efektowymi lub podwójnymi subwooferami.
Kino domowe to także wykończenie i wyposażenie dodatkowe dopełniające nastrój sali kinowej. Wygodne i eleganckie fotele instalowane w dowolnych konfiguracjach. Ściany ozdobione tkaniną, drewnem lub stalą szlachetną. Właściwie dobrane oświetlenie oparte na technologii LED, które można dopasować do sytuacji. To wszystko wprawiaja w odpowiedni nastrój zarówno domowników, jak i zaproszonych gości.


Elementy systemów multimedialnych

 • kino domowe
 • system multiroom
 • Inteligentny dom
 • Projektory, wyświetlacze TV
 • TV Sat

dom

dom

Multiroom

dom Multiroom to kompleksowy zintegrowany system audio dla całego domu, który pozwala słuchać różnej muzyki w różnych pomieszczeniach w tym samym czasie. Cechą charakterystyczną Multiroom’u jest jednostka centralna, która obsługuje wszystkie dostępne źródła dźwięku: serwery audio, CD, DVD, tunery. We wszystkich pomieszczeniach, które mają być obsługiwane przez system wystarczy zamontować głośniki i sterowniki strefowe, które mogą
obsłużyć każde z wymienionych źródeł dzwięku.

Niewątpliwie jedną z ważniejszych zalet systemów multiroom jest brak lub niewielka ingerencja w wystrój wnętrza. Głośniki sufitowe lub głośniki w ścianie stają się zupełnie niewidoczne dla osób przebywających w pomieszczeniu. Przy aktualnym wyborze głośników naściennych lub sufitowych będą one wręcz elementem uatrakcyjniającym wnętrze.


Możliwości systemów multiroom

 • sterowanie muzyką z dowolnego miejsca w domu za pomocą pilota lub panelu dotykowego
 • możliwość słuchania różnych źródeł dźwięku w różnych pomieszczeniach: np. w łazience słuchania radia, w kuchni słuchania płyty CD, a w salonie odtwarzania muzyki z iPada. W każdym pomieszczeniu głośność jest regulowana niezależnie
 • archiwizacja i gromadzenie swojej muzyki na serwerach mogących pomieścić kilka tysięcy płyt. Serwery posiadają możliwość łączenia z internetem, co daje dodatkowe możliwości np. pobierania z internetu informacji o albumie
 • komunikacja dwukierunkowa umożliwiająca pobieranie i wysyłanie danych
 • integracja z systemami inteligentnego domu
W naszej ofercie znajdziecie systemy moootiroom producentów światowej klasy: Proficient, Sonos, Kaleidscape, SpeakerCraft, Revox... wszystko pozostaje tylko w kwestii fantazji i zasobności portfela :)

Elementy systemu multiroom

 • źródło dźwięku (DVD, Odtwarzacz, iPad, tuner)
 • serwer plików
 • jednostka centralna – przekazująca sygnał do wyznaczonych stref
 • głośniki w strefach
 • panele sterujące
 • przewody sygnałowe i foniczne

domi-elektro.pl

created by team: goVirtual.pl
bezpiecznie
elektryczne